top of page
ילדה מגרילה קלף.jpg

"העתיד שייך לאלו המאמינים ביופיים של חלומותיהם."  
אלינור רוזוולט 

תיזכרו בעצמכם כשהייתם ילדים, על מה חלמתם? מה רציתם להיות? איפה רציתם לבקר? מה רציתם שיהיה לכם? האם ההורים שלכם דיברו איתכם על החלומות הללו?

מחקרים רבים הוכיחו כי האנשים המצליחים ביותר היו אלה שהצליחו לדמיין את ההצלחה שלהם וממש לחוות אותה בדמיון. מתברר שבילדותם עודדו אותם לחלום על העתיד שלהם וממש נתנו להם לשחק ״בכאילו״ הם כבר מי שהם רוצים להיות.
מחקרים מראים שאצל ילדים בגיל הזה החלק שנקרא ״מודע״ עדיין אינו מפותח והם למעשה נשלטים בעיקר על ידי החלק שנקרא ״תת מודע״. התת מודע שלנו פעילו מאוד בזמן שינה וישנה השפעה על העתיד של הילד, לכן ישנה חשיבות עצומה למה הילד נחשף, שומע, מדמיין וחווה לפני ובזמן שינה. עידוד השיח בנושא רק מחזק את ההשפעה החיובית על הילד. 


לנו כהורים כמובן ישנו את התפקיד הכי חשוב בעיצוב דמותו של הילד כי אנחנו אלו שקובעים לו את החוקים והנורמות לחיים. כולנו רוצים לגדל ילדים שמחים, מצליחים, ומסופקים, אבל האם יש לנו את הכלים לכך?
אנחנו כאן לעזור לכם ולילדים שלכם להגשים חלומות!

אז איך חולמים ומגשימים ?

ערכת החלומות שלנו מאפשרת לכם לעבור דרך עולמות קסומים של 25 חלומות משמחים, מצחיקים, מרגיעים ומעצימים. בעזרת הקלפים יכולים המשתתפים להזמין חלום לפני השינה ולהגשים משאלה.

בקלפים תמצאו איורים ושירים קצרים, המלווים את החוויה ומעמיקים אותה. תוכלו להפוך את הרגעים שלפני השינה למשחק מענג, מלא דמיון ויצירתי, ואת השינה עצמה להזדמנות לחוות רגעים של שמחה ועונג. משחק משותף בקלפים מעניק להורה ולילד/ה הזדמנות לפתח את הדמיון ולשוחח על שאיפות, על רצונות ולפעמים גם על פחדים וחששות.

רק החולם מגשים!
תעודדו את הילדים שלכם לחלום, רק אם הם קודם יוכלו לפתח את זה בדמיונם הם יוכלו להגשים את זה. תנו להם את הכלים ועודדו אותם להפוך למתבגרים ולמבוגרים שהולכים אחרי החלומות שלהם ויודעים לתת ביטוי למחשבות שונות .


 

 

 

מה יש בערכה?

  • 25 קלפים בהם הצעות לחלומות מאוירים וכתובים.

  • 5 קלפים ריקים, שבהם תוכלו לכתוב ולצייר חלומות אישיים.

  • מעמד לקלף.

  • מנורת לילה קטנה.

מה יש בערכה.jpg

איך משחקים?

אפשר לשחק בקלפים בכמה צורות (הפנייה בזכר, אולם היא מיועדת לכל המינים):

1. בעיניים עצומות:

ההורה או המבוגר מציג את החפיסה לפני הילד, שבוחר קלף בעיניים עצומות. לאחר שבחר קלף, פוקח הילד עיניים, מתבונן בציור, קורא את השיר או מאזין לו (בהתאם לגילו) ומשוחח עם המבוגר על מחשבותיו ורגשותיו בעקבות הקלף.


2. בעיניים פקוחות:

המשתתפים פורשים את הקלפים על השולחן כשהציורים גלויים לעין. הילד בוחר קלף לפי הנושא שעליו היה רוצה לחלום הלילה, מתבונן בציור, קורא או מקשיב לשיר ומשתף את המבוגר ברגשותיו ובמחשבותיו.


3. להמציא חלום:

הילד בוחר קלף ריק. על צדו האחד הוא מצייר את החלום שהיה רוצה לחלום הלילה,

ועל צדו השני כותב, בחרוזים או בלי חרוזים, על החלום שהוא מבקש.  

הצעות להורים

  • הקדישו זמן להכיר את הקלפים יחד עם ילדיכם. דפדפו בהם יחד, שוחחו על הנושאים העולים בהם, ואפשרו לילדים להתעמק בקלפים שנוגעים בהם במיוחד.

  • גם אם ילדכם יודע לקרוא, הקריאו לו את השיר שבקלף בקול בפעם הראשונה, ובכך תהיו שותפים להתוודעות לקלף.

  • פתחו שיחה על האירוע המאויר בקלף. שאלו את הילד מדוע בחר דווקא בקלף זה, מה מוצא חן בעיניו בו במיוחד, האם היה משנה בו משהו או מוסיף לו משהו.

  • המשחק בקלפים יכול להתרחש בכל רגע פנוי במהלך היום. מומלץ לחזור אל הקלף הנבחר לפני השינה, להמשיך את השיחה על אודותיו, ולבסוף להציב את הקלף ליד המיטה או מתחת לכר. כך נשמר הקלף בתודעה לזמן ממושך יותר.

  • העירו את תשומת לבו של הילד לפרטים שאולי לא הבחין בהם ועודדו אותו לשוחח עליהם. 

לקוחות ממליצים

“חיפשנו מתנה  מקורית לילדי הגן, לא עוד כסא ממותג או משחק קופסא,

משהו ערכי.

ואז הגענו ל״לבקש חלום״ ומיד התאהבנו ברעיון. התגובות של הורי הגן לא איחרו לבוא , וכולם היו מוקסמים.

 

והילדים ישנים יותר טוב זה בטוח

נועם, ועד הורים גן רימון

המשחק פשוט מקסים ובא לנו בדיוק בזמן

 

בדיוק בתקופת הילדות הזאת, כשמתחילים חלומות לא ברורים או סיוטים, והם מפחדים ללכת לישון.

גרמת לבננו לבקש לעצמו חלום בכל לילה מחדש.”

חנה, קרית אונו

“הזמנו את הערכות של הקלפים כמתנת יום הולדת לילדי הגן... הערכה מאוד מושקעת וכוללת קלפים מעוצבים באיכות ומנורת לילה צבעונית חמודה.

הילדים שלי מאוד מתרגשים כל ערב לפתוח קלף חדש ולדמיין יחד את החלום. עוזר להם לפתח את הדמיון ולנו לדמיין יחד איתם. 

ממליצה בחום” 

טובי, ועד הורים גן פפאיה

יצירת קשר

תודה, נהיה בקשר בקרוב

bottom of page